تبلیغات
خرید اینترنتی - ویژگی‌های خانم‌های ناآگاه

خرید اینترنتی

خرید اسان با وبلاگ خرید اینترنتی

سه شنبه 19 دی 1391

ویژگی‌های خانم‌های ناآگاه

نویسنده: carx101   طبقه بندی: جامعه، 


گروهی از زنان ناآگاه در حق شوهران خود، مادری كرده و با همسر خود مانند کودک رفتار کرده و تصور می‌‌كنند كه در حق شوهران خود بزرگ‌ترین فداكاری‌ها را انجام می‌دهند. · توان و قدرت زنانگی خود را در راه...

گروهی از زنان ناآگاه در حق شوهران خود، مادری كرده و با همسر خود مانند کودک رفتار کرده و تصور می‌‌كنند كه در حق شوهران خود بزرگ‌ترین فداكاری‌ها را انجام می‌دهند.

· توان و قدرت زنانگی خود را در راه منفی و در رقابت و شكست دادن همسرخود به‌كار می‌گیرند.

· با عیب‌جویی، غر زدن، بهانه‌گیری، تحقیر، انتقاد و قضاوت‌‌های منفی، هویت و عملكرد شوهر را زیر سؤال می‌برند و احساس‌ها و عواطف آنان را در جهت منفی سوق می‌دهند.

· قدرت زنانگی خویش را در تزلزل هویت، خودباوری و كاهش اعتمادبه‌نفس شوهرخود به‌كار می‌گیرند.

· زن ناآگاه، به‌جای تلاش درجهت تفاهم، اعتماد متقابل و هم‌دلی بیشتر، معتقد است كه چون همسرم همكاری نمی‌كند، كاری از من ساخته نیست و نمی‌توانم ‌در بهبود زندگی مشترك تغییری به‌وجود آورم.

· همسرم در گذشته مرا به شدت ناراحت كرده است، حالا به جبران گذشته‌ها باید تلافی کرده و ناراحتی زیادی را متحمل شود.

· زنان ناآگاه در همه‌ی موردها قضاوت کرده و پیش‌داوری می‌کنند و تصور می‌كنند كه هر آن‌چه خود انجام می‌دهند، درست و كامل ‌است و هر آن‌چه مربوط به شوهر و دیگران است، خطا و اشتباه می‌باشد. معتقد هستند اگر همسر و دیگرانٰ خود را اصلاح كنند، همه‌چیز درست می‌شود!

· گروهی از زنان ناآگاه در حق شوهران خود، مادری كرده و با همسر خود مانند کودک رفتار کرده و تصور می‌‌كنند كه در حق شوهران خود بزرگ‌ترین فداكاری‌ها را انجام می‌دهند. مردان از چنین زن‌هایی فراری بوده و متنفر می‌شوند.

· زنان ناآگاه، نسبت‌به سهم خود نمی‌توانند تعادل و توازن لازم در زندگی مشترك به‌وجود بیاورند و چون گمان می‌كنند كه رابطه‌ی آنان با همسران‌شان بهبودپذیر نیست، بنابراین راه كمك به بهبود زندگی زناشویی را بر خود می‌بندند.

· زن ناآگاه ویژگی‌های خود را ملاک و معیار دانسته و خصوصیات شوهر را با آن‌ها مقایسه می‌كند و نتیجه می‌گیرد كه خودش كامل و بی‌عیب است ولی همسرش موجود ناكامل و دارای هزاران عیب می‌باشد!

· زن ناآگاه، با سرکوب کردن احساس‌های خود و بیان نکردن آن‌ها، مسائل و مشكل‌هایی را كه باعث رنجش و آزار اوست، ناآگاهانه در خود جمع كرده و به كینه تبدیل می‌كند.

· زن ناآگاه، پیوسته به سرزنش خود و همسرش می‌پردازد، در چنین شرایطی، وقتی كینه‌های جمع شده و به حالت انفجار درآمدند، زندگی مشترك پرآشوب، طوفانی و غیرقابل تحمل گردیده و به پاشیدگی كشیده می‌شود.

· زنان ناآگاه عاشق صفحه‌ی حوادث روزنامه‌ها، فیلم‌های ترسناک، تراژدی و غم‌انگیز و دوستان منفی‌اندیش، پریشان‌خاطر و شکست‌خورده هستند.

· زنان ناآگاه و کم‌دانش، در كشف و شناخت استعدادها و توانمندی‌های‌ مثبت خود و همسران‌شان سخت بی‌توجه و ناتوان هستند ولی در كشف نكته‌های منفی خود و شوهرشان استاد هستند، به‌علاوه مخالفت و مبارزه‌ی منفی با همسر را قدرت خود تصور می‌كنند.

· زنان ناآگاه، با فشار، زور، تهدید، تحقیر نه با عشق و مهر و محبت، می‌خواهند كارها را پیش ببرند و هركاری را با توقع و منّت فراوان انجام می‌دهند و كلی از همسر و دیگران طلب‌كار و متوقع می‌شوند.

- فرق بین بهترین و بدترین‌ كیك‌ها‌ در چیست؟

مواد اولیه‌ی كیك‌ها یكی است و این مهارت كیك‌پز است كه از موادی می‌تواند كیك بسیار خوش‌مزه و جالب درست كند و یا ماهرنبودن كیك‌پز است كه از همان مواد، كیك نامطبوع و غیر قابل خوردن ارائه می‌دهد‌!

وقتی زنی آگاهی‌های خود را بالا ببرد‌ٰ می‌تواند انرژی و احساس و عواطف خود را در جهت مثبت به ‌كارگیرد و زندگی خود و زندگی زناشویی خویش را به بهشت تبدیل سازد.

زن ناآگاه و کم‌دانش، ندانسته‌ انرژی و احساس و عواطف خود را در جهت منفی به‌كار می‌گیرد و زندگی خود و زندگی زناشویی خویش را تبدیل به جهنم می‌كند.

«آلبرت انیشتین» فیزیكدان بزرگ و برنده‌ی جایزه‌ی نوبل نكته‌ی ظریفی را بیان می‌كند:

زنان به این امید ازدواج می‌كنند كه مردان را بعد از ازدواج تغییر دهند.

مردان به این امید ازدواج می‌كنند كه بعد از ازدواج هم مانند قبل رفتار كنند.

نتیجه این می‌شود كه بعد از ازدواج هر دو سرخورده و ناكام می‌شوند.

خیلی مهم است كه بدانیم: همه‌ی انسان‌ها در طول زندگی خود تغییر می‌كنند؛ «تغییر، اصل لاینفك زندگی است.» از اصل تغییر، می‌توان آگاهانه در جهت رسیدن به هدف‌ها، بهره جست. می‌بایست به تقویت عامل‌هایی پرداخت كه به تفاهم متقابل، همدلی دوطرفه، اعتماد و صداقت متقابل و قدرشناسی و احترام دوسویه منجر شود. می‌بایست آگاهانه تغییرهای مورد نیاز را در مسیر خواسته‌های‌ درست سامان و جهت داد و عادت‌های مثبت را آگاهانه جایگزین عادت‌های منفی نمود.


مجله شادکامی و موفقیت

www.carx101.mihanblog.com

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :