تبلیغات
خرید اینترنتی - پروفسور جهانگیری کار آفرین نمونه دنیا

خرید اینترنتی

خرید اسان با وبلاگ خرید اینترنتی

یکشنبه 17 دی 1391

پروفسور جهانگیری کار آفرین نمونه دنیا

نویسنده: carx101   طبقه بندی: جامعه، 

پروفسور جهانگیری کار آفرین نمونه دنیا
راه، پیداکردنی است

حتما روستای معروف کندلوس را می شناسید. تا حالا فکر کرده اید این روستای جذاب ما با آن طبیعت بکرش چطور توریست خورش ملس شده و هر سال کلی توریست ایرانی و خارجی به آن جا می رود؟ خب حتما اماکن رفاهی دارد که آن جا را به یکی از نقاط توریستی ایران بدل کرده است. این روستا با آن جذابیت طبیعی اش همه شهرتش را مرهون تلاش های پروفسور علی اصغر جهانگیری است.کارآفرین نمونه، نه تنها ایران؛ بلکه جهان!

زادگاه استاد ۶۸ ساله؛ روستای زیبای کندلوس است. دیپلمش را در تهران گرفت؛ به تگزاس رفت و در آن جا لیسانس حفاری چاه نفت خواند.

دکتر جهانگیری زمانی که به ایران بازمی‌گردد و در کارخانجات سیمان تهران مشغول به کار می‌شود و همزمان با کار در کنکور دانشگاه پلی‌تکنیک پذیرفته می‌شود و کارشناسی ارشد مهندسی نساجی مدرک تحصیلی بعدی اوست . وی به مدت ده سال مدیریت شرکت تولیددارو را به عهده می‌گیرد و همزمان با وقوع انقلاب، کارخانه هگزان که تولیدکننده محصولات شوینده و بهداشتی بود را تاسیس می‌کند.

همزمان مجتمع کشاورزی کندلوس را هم احداث می‌ کند با این هدف که بتواند برای منطقه محروم و دورافتاده کندلوس کاری انجام دهد.

ثبت موسسه فرهنگی و خیریه نیز از پروژه‌هایی بود که همزمان با هگزان و مجتمع کشاورزی کندلوس انجام ‌داد. دکتر جهانگیری در زمان جنگ به دانشکده لندن می‌رود و موفق به اخذ مدرک PhD از دانشگاه North field در رشته جامعه‌شناسی می‌شود.

زمانی که مجتمع کشاورزی کندلوس راه‌‌اندازی شد چند پروژه دیگر راهم انجام می‌دادم. حاصل تمام آن تلاشها تربیت مدیرکل، وکیل، شاعر، موسیقی‌دان، نویسنده و… از میان ۱۸۰ کودک بود که می‌خواستند همان چوپان، کشاورز و… باقی بمانند.

به دلیل تلاش هایی که در توسعه و آبادانی کندلوس صورت گرفت این منطقه جهانی شده است و دولت آن را به عنوان یک منطقه توریستی بین‌المللی انتخاب کرده است. مانند دهکده‌هایی که در جنوب فرانسه از اقصی نقاط دنیا توریست و جهانگرد دارد.

از همان اول هم می خواسته آدم مفیدی باشد.

۲۲ جلد کتاب تالیف کرده و تنها موزه شخصی ایران هم مال اوست، موزه روستای کندلوس.

موزه ای با بیش از ۸۰۰۰ شیء تاریخی از ۱۸۰۰ سال قبل از میلاد تا دوره قاجار. برق، تلفن، جاده، موزه، رستوران، هتل، پارک، لابراتورا، کارخانه و… همه این ها چیزهایی هستند که از پروفسور به این روستا آورده. سالانه ۶۰ هزار توریست از این روستا دیدن می کنند. جهانگیری با ایجاد مجتمع کشاورزی کندلوس، موسسه فرهنگی – انتشاراتی، کارخانه مواد شوینده، کارخانه تولید محصولات آرایشی و بهداشتی از طبیعت و چند مرکز دیگر ۱۰ هزار فرصت شغلی برای روستای خودش ایجاد کرده و توصیه جالبی برای جماعت جوان دارد؛ « برای رسیدن به هدف یا راهی خواهیم ساخت، یا راهی خواهیم یافت!»

[تصویر: %DA%A9%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%A7%D9%86-5.jpg]
[تصویر: %DA%A9%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%A7%D9%86-7.jpg]
[تصویر: %DA%A9%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%A7%D9%86-15.jpg]
[تصویر: %DA%A9%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%A7%D9%86-161.jpg]
[تصویر: %DA%A9%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%A7%D9%86-18.jpg]
[تصویر: %DA%A9%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%A7%D9%86-19.jpg] www.carx101.mihanblpg.com

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :